پنجره آلومینیومی

معرفی پنجره آلومینیومی

همان طور که می دانید یکی از پنجره های قدیمی که استفاده از آن در مکان های مختلفی رایج بود. و همه ی ما شاهد استفاده از آن در منازل خود بوده ایم پنجره آلومینیومی می باشد. این پنجره ها را می توان اولین نسل پنجره بعد از پنجره های آهنی معرفی کرد. این پنجره ها به دلیل این که از جنس آلومینیوم می باشند عمدتا به رنگ نقره ای با جلای فلزی به بازار عرضه می شوند. معمولا در گذشته پنجره های آلومینیومی را به صورت کشویی طراحی می کردند. که کشویی بودن آن معایبی از جمله عایق نبودن را به دنبال داشت.

پنجره های آلومینیوم در طی سال های اخیر دچار تغییرات گسترده ای شده است. که هر یک از این تغییرات در جهت بهبود ویژگی های آن بوده است. اساسی ترین تغییرات اتفاق افتاده در این پنجره ها در راستای عایق شدن پنجره ها می باشد. به تدریج فکر ساخت پنجره های دو جداره و سه جداره آلومینیومی روی کار آمد. که برای این کار نیاز به ساخت پروفیل های آلومینیومی بود.

بدیهی است که امروزه در تولید و ساخت در و پنجره های دوجداره از مواد و متریال های گوناگونی استفاده شده است. می توان به این نکته اشاره کرد. که یکی از کاربردی ترین و مهمترین مواد و متریال ساخته شده در پنجره دوجداره، آلومینیوم وupvc می باشد. و به همین خاطر پنجره آلومینیومی یکی از رایج ترین پنجره دوجداره در کشور محسوب می شود.